RC Review: Jeden hrob za druhým

března 13, 2014

Český název: Jeden hrob za druhým
Originální název: One grave at a time
Autor: Jeaniene Frost 
Série: Noční lovci 6
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fantom Print
Goodreads | CBDB


Anotace: Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček… Jen tak tak zabránili válce nemrtvých a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi.
Heinrich Kramer byl před několika stoletími lovcem čarodějnic. Teď na sebe každý rok o Halloweenu bere fyzickou podobu, mučí nevinné ženy, a nakonec je upálí zaživa. Tento rok však Cat a Bones musí riskovat vše, aby ho navěky poslali na druhý břeh. Jak lze ale zabít vraha, který už je dávno mrtvý?

Mocichtiví upíří, šílení ghúlové. Cat i Bonese se snažil zabít už kdekdo. Nikdy se ale nesetkali s masochistickým a krvežíznivým duchem, který každý rok o Halloweenu umučí k smrti tři nevinné ženy. A i když se mrtvý vrah zaměřuje jen na lidské ženy, nemůže ho Cat nechat jen tak, procházet se po světě živých.

Poté co zabránili válce nemrtvých, si chtěla Cat užít trochu volna a zdokonalovat své nové upíří schopnosti. Jejich spolubydlící, který je mimo jiné také duch, si ale přivedl na návštěvu blízkou přítelkyni žádající je o pomoc. Několik stovek let mrtvá žena se rok co rok snaží zabránit dávné legendě, samotnému Heinrichu Kramerovi, aby upaloval nevinné ženy. Autor Kladiva na čarodějnice, totiž jednou za rok dostane možnost fyzicky chodit po světě, aby mohl ze světa vymazat všechny čarodějnice. Samotní duchové ale nemají dostatek sil, aby vraždící mrtvé monstrum zlikvidovali. Cat s Bonesem se proto nabídnou, že navždy zastaví nemilosrdné vyvražďování. Ani jeden z nich ale netuší, že Kramer je nejen vyšinutý, ale krutě prohnaný.

V příbězích od Jeaniene Frost jsme se mohli setkat už se vším možným. Stále ale dokáže překvapit a pobavit. Neobvyklá duchařina přináší na scénu opravdu otravného záporáka, který až do krve nenávidí ženské pokolení. Heinrich Kramer je totiž zvrácený a prohnilý i ve svém duchovním životě. Ženy opravdu nenávidí a prakticky každou považuje za čarodějnici. Teprve setkání s Cat mu ukáže, že se ženy dokáží bránit a postavit se mu.

Oproti předchozím dílům má Catina bývalá jednotka tentokrát jen menší roli. Pozornost dostanou ale úplně nové postavy. Jeden zajímavý a vtipný vyvolávač duchů a nový vedoucí jednotky, který je ale doslova osinou v zadku. Jeho nový režim, snaha vědět všechno o všem a mít všechno pod dohledem často hne Cat žlučí. O duchy nebude v knize taky nouze a dokonce se objeví i někdo, kdo by vlastně neměl po zemi chodit ani v podobě ducha.

Menší změna oproti jiným dílům tu ale je. Jedná se o absenci romantických scén. Něco málo si sice autorka připravila, ale pokud jste příznivci romanticky laděného Bonese, tak si ho tentokrát moc neužijete. Naštěstí je to vyváženo akcí a děsivostí. Téměř v každé kapitole se děje něco zajímavého, ať už pátrání po budoucích Kramerových obětí nebo vymýšlení účinné zbraně, jak lovce čarodějnic sprovodit ze světa. A poprvé musí nejen Cat, ale i Bones přiznat, že problém s vraždícím duchem je poněkud zapeklitější, než si z počátku mysleli.

 Jeden hrob za druhým je kvalitní a ke konci i strhující četba, která neklesá na kvalitě. Fanoušci této série se dočkají svých oblíbených hrdinů, kteří jsou na vrcholu svých sil a kteří střílí jednu vtipnou průpovídku za druhou. Autorka už dokázala nejednou překvapit, tak snad se jí to povede i u posledního dílu série.


Děkuji knihkupectví Fantasya.cz za poskytnutí knihy na recenzi.
Recenzi najdete také na jejich stránkách.
Zdroje: obálka | obrázek1 | obrázek2 

You Might Also Like

0 komentářů