Bout of Books 10.0 READ-A-THON

dubna 21, 2014

A je to tu znovu! Známý a ve světě hodně oblíbený čtecí maratón zvaný Bout of Books letos už podruhé a celkově už po desáté. 

Účel této výzvy je jednoduchý - přečíst co nejvíce knih

Desáté kolo Bout of Books se bude konat od 12. - 18. května 2014. Pro mě osobně je to docela blbé datum, protože budu finišovat práci na bakalářce a 17týho května se chystám do Prahy na veletrh. Nevadí, zkusím to a uvidím, kolik toho nakonec přečtu. 

Pro podrobnosti stačí mrknout tady:

The Bout of Books read-a-thon is organized by Amanda @ On a Book Bender and Kelly @ Reading the Paranormal. It is a week long read-a-thon that begins 12:01am Monday, May 12th and runs through Sunday, May 18th in whatever time zone you are in. Bout of Books is low-pressure, and the only reading competition is between you and your usual number of books read in a week. There are challenges, giveaways, and a grand prize, but all of these are completely optional. For all Bout of Books 10 information and updates, be sure to visit the Bout of Books blog. - From the Bout of Books team

Nebo se můžete kouknout, jak probíhalo devété kolo Bout of Books u mě na blogu  - zde.

Seznam knih, které plánuju přečíst | Books to read:
- Prstenec singularity - Paul Melko
- Čarodějka Dračí oči - Kristina Hlaváčková

Moje cílé | My Goals:
- Prstenec singularity - Paul Melko
- Čarodějka Dračí oči - Kristina Hlaváčková

You Might Also Like

1 komentářů

  1. I'm so excited to be joining this read-a-thon, I always only find out about it too later the other times but not now, and it couldn't have come in a more perfect time!

    Deyse @ http://deysesays.wordpress.com/

    OdpovědětVymazat