Recenze: Famfrpál v průběhu věků

Český název: Famfrpál v průběhu věků Originální název: Quidditch Through the Ages Autor: J.K. Rowling Počet stran: 67 Nakladat...

Český název: Famfrpál v průběhu věků
Originální název: Quidditch Through the Ages
Autor: J.K. Rowling
Počet stran: 67
Nakladatelství: Albatros


Anotace: Pokud jste si někdy kladli otázku, odkud se vzala Zlatonka, jak vznikly Potlouky nebo proč mají Wigtownští tuláci na hábitech symbolické zobrazení sekáčku na maso, potřebujete Famfrpál v průběhu věků. Toto jedinečné vydání je kopií svazku z bradavické školní knihovny, který prakticky denně pročítají mladí fanoušci famfrpálu.
Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, která vašich peněz využije ke zlepšování životních podmínek těch nejchudších a k záchraně životů - což je práce ještě důležitější a úžasnější než výkon Rodericka Plumptona, který roku 1921 chytil Zlatonku za tři a půl sekundy.
Albus Brumbál

Famfrpál v průběhu věků je další doplňující kniha ze světa Harryho Pottera. V této kratičké knížečce je podrobně vyprávěn vznik slavné a oblíbené hry. Každý čtenář se dozví, co hře předcházelo a jak se vlastně přišlo k potloukům a zlatonce. Kromě historie najdete i detailní popis jednotlivých míčů a jejich vlastnosti. Dozvíte se třeba, že dříve se místo zlatonky používalo drobného ptáčka. Kvůli ale hrozícímu vyhynutí ptáčka museli kouzelníci vymyslet náhradu v podobě zlatého míčku s křídly. Kromě míčů je zde i popis a důležité charakteristiky, které musí hráči famfrpálu mít. Na závěr pak najdete seznam nejznámnějších a nejpoužívanějších faulů a představení nejslavnějších famfrpálových družstev z celého světa. 

Pokud nejste zarytí fanoušci Harryho Pottera, tak tuhle knihu nečtěte, protože by vám byla k ničemu. Protože ocenit ji dokážou jen milovníci tohoto kouzelného světa vymyšleného geniální J.K. Rowling. Ač má knížka doslova ubohých 67 stran, tak má v sobě něco, co vás prostě bude bavit. Je to prostě návrat ke všem těm kouzlům, návrat ke světu, který máme tak rádi. Kniha je totiž doslova do poslední strany nabitá informacemi a čte se opravdu rychle. Historie famfrpálu je asi nejzajímavější částí.

Někomu může Famfrpál v průběhu věků připadat jako zbytečné čtení. Autorka tím ale ukazuje, jak je její svět promyšlený, složitý a komplexní. Ač to není četba na několik nocí, udělala radost nejednomu fanoušku této kouzelnické hry na košťatech. Sága o Harrym Potterovi totiž skončila a jakýkoliv návrat je určitě vítán s otevřenou náručí. Za tu dobu se totiž objevilo minimum knih, které by mohli této sérii konkurovat. Navíc zakoupením knihy každý přispěje nadaci Comic Relief, která se snaží zlepšit životní podmínky nejchudších. 

Možná vás zaujme také

4 komentářů

 1. Já ji vždycky tak chtěla, ale ještě sem se k ní nedostala :/ Jednou to snad vyjde

  OdpovědětVymazat
 2. čítala som, ale je fakt, že je to skôr len také doplnkové čítanie k Potterovi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já se ráda vracím do světa Harryho Pottera. Ať už čtením knih pořád dokola, nebo hraním RPG her, a nebo právě zpestřením takovéto knížečky. Doma mám Neoficiálního průvodce, což je mimochodem ještě ubožeji hubenější knížečka (Zní to divně), ale zvedne náladu, o tom žádná. :))

  OdpovědětVymazat
 4. Ach jo, teď jsem zase zalitovala, že jsem ji prodala. Díky týhle knížečce jsem jednu dobu věřila, že ten svět je fakt opravdovej, protože to bylo tak hezky a podrobně napsaný, že jsem nechtěla věřit tomu, že si to někdo jen vymyslel :)

  OdpovědětVymazat