Budu číst: Jackaby - William Ritter

prosince 01, 2015

Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese.

Stačila jedna tato věta a já věděla, že si tuhle knihu budu muset přečíst. Prostě budu muset! Chápete? Styl ala Sherlock...a já miluju Sherlocka. K tomu si připište naprosto úchvatnou obálku, která bude společně s Vidořádem bezesporu nejkrásnější obálkou roku. A aby to bylo ještě dokonalejší, celé se to odehrává v Nové Anglii. V zásadě sice od knih radši neočekávám úplně to nejlepší, ale tady... Tady věřím, že i když kniha neudělá díru do světa, bude skvělá svým příběhem i postavami. 

Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutn ě potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve měst ě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá.

A co vy? Máte taky v plánu si Jackabyho přečíst?


You Might Also Like

2 komentářů

  1. Hezký tip na knížku :) Sice se na Jackabyho zatím nechystám, ale láká mě to čmí dál víc, takže snad se k ní jednu dostanu. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já ho právě louskám a zatím se mi líbí:) A teď končím se čtením blogů a jdu si ještě chvíli číst:)

    OdpovědětVymazat