Recenze: Pád Guvernéra 2 (Živí mrtví 4)

dubna 07, 2015

Poklidný život ve Woodbury skončil. Pomsta a odplata jsou teď nové hnací síly, které ženou obyvatele dopředu. Guvernér se pomalu začíná dostávat z následků krutého mučení a spřádá plán na to, jak zničí skupinu cizinců okupující nedaleké vězení.

Pád Guvernára 2 je v pořadí už čtvrtá kniha ze světa Živých mrtvých a úzce navazuje na předchozí díl Pád Guvernéra 1. Pokud znáte seriálovou předlohu, můžete si všimnout, že více jak půlka knihy zasahuje do seriálového dění. Guvernér si totiž i v televizní show udělal své místo. Bohužel se události od seriálu liší a to dosti výrazně. Pro mě osobně to byla docela škoda. Nečetla jsem ale komiksové zpracování, které má na svědomí též Robert Kirkman, a i to se bude určitě lišit.

Hlavní dějová linie navazuje bezprostředně na události předchozí knihy a pokud se někomu třetí díl zdál slabší a méně akční, čtvrtý díl to bohatě nahradí. V knize totiž snad ani není kapitola, kde by se nic zajímavého nedělo. První půlka knihy se tak nese v duchu plánování a rozdělení nových rolích. Ta druhá půlka už je čistý boj a masakr. Autoři knihy si stejně jak v minulých dílech na nic nehrají a servírují čtenářům všechno a pěkně do detailů.

Příběh tohoto dílu je jasný, stejně tak i jeho konec. Guvernér se rozhodne pomstít tajemným cizincům a smazat je z povrchu země. A to za jakoukoliv cenu. Pokud se tedy čtenářům dřív stávalo, že jste litovali osudu, který postihl Phillipa Blakea, tak tady už ho litovat nebudete. Guvernér je pořád stejný diktátor a po všech událostech se z něho stal šílený blázen, který klidně obětuje i vlastní lidi, jen aby dosáhl svého. Jeho vliv a celková osobnost má na obyvatele Woodbury ale jakýsi omamný účinek, protože všichni skáčí tak, jak on píská. Tedy, skoro všichni...

Pád Guvernéra 2 je kniha čtivá, drsná a nemilosrdná. Autoři svůj příběh zachycují naturalisticky a nebojí si výrazných změn v ději. Nebojí se ublížit svým hrdinům a postavit je před životní zkoušku. Příběh a celkový svět, který vytvořil Robert Kirkman, je pořád zajímavý, dokáže pobavit a upoutat pozornost. Knihu bych tedy doporučila nejen fanouškům seriálu a komiksu, ale celkově i příznivcům post-apokalyptických příběhů. Ono knih o zombie teroru není moc a hledat nějakou originální také  není snadné. Živí mrtví jsou a snad stále i budou záruka kvality.

Originální název: The Walking Dead: The Fall of the Governor: Part Two
Autor: Robert Kirkman
Série: The Walking Dead 4
Počet stran: 288
Nakladatelství: Baronet
Žánr: Zombies, Horror, Dystopia
Hodnocení: 4/5

Děkuji knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí recenzní knihy.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Keďže TWD je môj obľúbený seriál, vždy si rada prečítam knižnú alebo komixovú verziu.
  Zatiaľ som čítala len 1. diel komixu (robila som aj recenziu), čo ma milo prekvapilo ako sa seriál a komix od seba líšia.
  Chcela by som si prečítať aj toto knižné spracovanie a hlavne tie rozdiely :).
  Pekná recenzia.

  OdpovědětVymazat
 2. Mám za sebou dvě knihy z této série, ale nějak mě nenalákaly na další. Každopádně hezká recenze, třeba se k tomu někdy dostanu. Komiks je ale komiks. :D

  OdpovědětVymazat