Recenze: Magie na vzestupu (Kate Daniels 6)

dubna 12, 2015

Kate Daniels neměla nikdy na růžích ustláno. I když se z ní stala ve smečce žena číslo jedna, pořád ji někdo šlape po štěstí. Nebo jejím blízkým. Kožoměňci se totiž už od začátku své existence potýkají s jedním problémem. S lupismem. V době dospívání se z téměř poloviny dětí stávají lupové a lék, tzv. panacea, je prakticky nesehnatelný. Nemocné děti se tak proto musí nechat zabít. Lék se ale vyrábí v Evropě a jeho cena sahá hodně vysoko. Shodou náhod dostane Curran nabídku získat velké množství panacei. Musí se ale stát nestranným soudcem ve sporu evropských smeček. Jak Kate, tak i Curran, vědí, že je to past, ale pro záchranu své smečky a budoucích dětí jsou schopní se obětovat...

Pokud hledáte tu správnou urban fantasy sérii a nebaví vás nekonečné stránky plné bezduché romance nebo do detailů popisujícího sexu, přečtěte si Kate Daniels. Magie na vzestupu je už šestý díl a pořád je to stejně skvělé, nebo spíše by se dalo říci, že je tato série lepší a lepší. Dvojice autorů, známá jako Ilona Andrews, totiž odvádí úžasnou a kvalitní práci. A na jejich knihách se to viditelně odráží. I po tolika dílech dokazují, že psát opravdu umí.

Magie na vzestupu se stejně jako předchozí díly čte skvěle. To ale není ten důvod, který z ní dělá dobrou knihu. Jde především o příběh a o postavy. Dějově se kniha odehrává na úplně novém místě a to v Evropě. Kromě starých známých se v knize objeví i spousta nových postav. Evropský kontinent totiž ukrývá nejen nové smečky, ale třeba i krásnou mladou vlkodlačici, která se rozhodne zaujmout Kateino místo.

Když bych pak měla o ději říci jednu větu, řekla bych, že to byla totální jízda. Už od prvních stránek se dělo něco zajímavého, akčního, ale i smutného či dramatického. Autoři svým čtenářům postupně odhalují jednu zajímavost nebo informaci za druhou, a ty se pak na konci spojí pěkně dohromady. Příběh je totiž, jak už to u této série bývá zvykem, promyšlený a v závěru naprosto logický. Díky novému prostředí dostala série jakési oživení a čtenáři se dozvěděli něco málo i o životě v jiné zemi.

Tato série by ale nebyla tak dobrá, nebýt ústřední hrdinky. A teď budu citovat samotné čtenáře: "Kate je totální kick-ass hrdinka." A mají pravdu. Urban fantasy sérií je totiž velké množství, ale Kate je jen jedna. Nejen že si toho opravdu hodně ale hodně prožila v minulosti, není ale díl, ve kterém by neskončila totálně dobitá a celá od krve. Má ale jednu skvělou vlastnost. Téměř pokaždé si zachová (jakžtakž) chladnou hlavu a sype ze sebe jednu sarkastickou hlášku za druhou. On vlastně celý tento díl je na hlášky hodně plodný. a to jak od Kate, ale i od Currana a dalších postav.

Magie na vzestupu je suma sumárum kniha, která vás doslova připoutá a v závěru nejspíš i pěkně vykolejí. Příběh je nejen kvalitní, ale i zábavný a své hrdiny vůbec nešetří. Romantická linka se pak možná bude zdát kapku suchá a nucená. Hlavní dějová linie by se totiž bez ní klidně obešla. Nebyla by to ale pravá Kate Daniels, kdyby v ní nebyli vyostřené výměny názorů mezi Kate a Curranem. 

Český název: Magie na vzestupu
Originální název: Magic Rises
Autor: Ilona Andrews
Série: Kate Daniels 6
Počet stran: 320
Nakladatelství: FANTOM Print
Žánr: Urban Fantasy, Adult, Magic, Paranormal, Romance
Hodnocení: 5/5
Recenzi najdete i na webu fantasyknihy.eu

You Might Also Like

0 komentářů