RC Review: Nocí zlomená

července 02, 2014

Český název: Nocí zlomená
Originální název: Night Broken
Autor: Patricia Briggs
Série: Mercedes Thompson 8
Počet stran: 272
Nakladatelství: FANTOM Print
Goodreads | CBDB

Anotace: Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku.
Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy.
Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.

Série Mercedes Thompson se už několik let těší velké oblibě a Nocí zlomená je její již osmé pokračování. V jejím příběhu dostane Mercy se svým manželem Adamem zajímavý telefonát. Adamova exmanželka Christy je prosí o útočiště před nebezpečným stalkerem. A jelikož Adam nikdy nedokáže odmítnout žádost o pomoc, nabídne Christy pobyt v jejich domě. Mercy tak nezbývá nic jiného, než zapojit se do vyšetřování a pátrání po nebezpečném šílenci. Protože čím dříve ho najdou, tím rychleji zmizí žena, která Adamovi a jeho dceři, v minulosti tolik ublížila. 

Bývalá exmanželka ale není jediný problém, který Mercy trápí. Během jedné noci se u jejích dveří objeví jeden z fae, z Šedých pánů a žádá po Mercy vrácení faeské hole. Hole, která nejen že zachránila Mercy život, ale kterou dala samotnému Kojotovi. 

Nocí zlomená je kniha, která dokazuje, že jak vlkodlaci, tak i upíři mají v současné literatuře ještě svoje místo. Příběh dějově navazuje na předchozí a setkáváme se v něm jak se starými, tak i s úplně novými postavami. Nejvýraznější je postava Christy, Adamovi bývalé manželky. O Christy toho bylo řečeno už hodně, ale teprve v tomto díle se s její postavou setkáváme. Právě z minulých dílů čtenář ví, že Christy nepatří a nikdy nebude patřit mezi Mercyiny oblíbenkyně. Adamovi i své dceři způsobila hodně bolesti a představa mít Christy pod jednou střechou netěší ani jednoho. Mercy navíc musí překousnout to, že smečka bývalou jejich alfy pořád respektuje. 

Dějově se příběh odehrává hlavně v městečku Tri-Cities a přes pomalý a trochu rozvleklý začátek je hlavní zápletka zajímavá a opředená tajemstvím. Časem se totiž ukáže, že nebezpečný stalker nepatří mezi normální smrtelníky, ale mezi sopečné bohy. Dvojice Mercy a Adam je ale naprosto sehraná a jejich vztah je nezlomný. Christinina přítomnost jim sice život ve smečce dosti ztrpčuje, ale na druhou stranu ukáže, jak je jejich pouto silné. 

Pokud hledáte tu správnou a kvalitní urban fantasy sérii, stojí Mercedes Thompson určitě za pozornost. I přes rozsáhlost série se nejedná o dějově rozsáhlé příběhy, ale krátké epizody ze života vlkodlaků, upírů či fae. Jedná se o příběhy plné vtipu, akce a sympatických postav, kterým budete držet palce na každé stránce. 


Děkuji nakladatelství Fantom print za poskytnutí recenzního ebooku.
Recenzi najdete také na stránkách fantasyknihy.eu
Zdroje: obálka | obrázek1 | obrázek2

You Might Also Like

0 komentářů