Recenze: Bajky barda Beedleho

Český název: Bajky barda Beedleho Originální název: The Tales of Beedle the Bard Autor: J.K. Rowling Počet stran: 124 Nakladat...

Český název: Bajky barda Beedleho
Originální název: The Tales of Beedle the Bard
Autor: J.K. Rowling
Počet stran: 124
Nakladatelství: Albatros


Anotace: Bajky barda Beedleho vás potěší pěticí roztodivných pohádek. A každá z nich vás vým kouzelným způsobem zavede do čarovného světa se spoustou smíchu, ale i vzrušení ze smrtelného nebezpečí.

Sám velký profesor Albus Brumbál nad pohádkami hloubal, aby mezi řádky odkryl útržky informací o životě v Bradavicích. Ať jste mudlové nebo kouzelníci, jeho poznámky vám jistě pomohou poodhalit dosud netušené z kouzelnického světa Harryho Pottera.

Unikátní svazek s ilustracemi autorky J. K. Rowlingové se tak jistě stane pokladem knihovničky každého fanouška Harryho Pottera!


Harry Potter se do většiny životů zapsal doslova nesmazatelným inkoustem. Všechny díly kouzelnické série opravdu patří mezi nejlepší četbu pro dětské a dospívající, ale i ty starší čtenáře. Proto určitě každého potěší, když se autorka k oblíbené sérii vrací. Po vydání posledního dílu se na pultech knihkupectví objevila kniha, sice tenoučká, ale i tak očekávaná. Jednalo se o sbírku pohádek, o které jsme se něco málo dozvěděli v posledním díle Relikvie smrti. 

Bajky barda Beedleho je sbírka pěti pohádek, které v sobě nesou nejen morální ponaučení, ale ukazují také to, jak jsou lidé hloupí a myslí jen na sebe. Nejznámnější pro nás bude určitě Příběh tří bratří. V Relikviích smrti se tento příběh ukázal jako hodně podstatný. Pohádka vypráví příběh bratří, kteří na mostě potkali Smrt. Smrt každému dala jeden dar, jednu relikvii - bezovou hůlku, kámen vzkřišení a neviditelný plášť. Ukáže se, že vlastník neviditelného pláště byl chytřejší než vlastníci ostatních relikvií. Poznámky za příběhem ukazují, že právě tyto tři dary v kouzelnickém světě opravdu existují, ale jsou ztraceny.

Velmi pěkná a poučná byla pohádka Čaroděj a skákající hrnec. Jedná se o příběh čaroděje, který po svém zemřelém otci zdědil kouzelnický hrnec. Oproti hodnému a srdečnému otci, je čaroděj krutý a nemá rád lidi bez kouzelnických schopností. Díky hrnci se mu dostane nejen potrestání, ale i prozření.

Všechny pohádky neboli bajky jsou doplněné o poznámky profesora Brumbála, který dopodrobna rozebírá a vysvětluje každou bajku. Zabívá se jejich skrytému podtextu a co vlastně přináší kouzelnické společnosti. Některé bajky byli společností odsouzeny, některé dokonce převyprávěny. I tomu se profesor Brumbál věnuje a rozpytvává pro a proti.

Bajky barda Beedleho je opravdu krátká knížka, ale každého fanouška kouzelnického světa určitě potěší. Kromě samotných bajek a poznámek profesora Brumbála je knížka obohacena i o kresby samotné autorky, které navozují tu správnou atmosféru. Po dočtení si můžete přečíst i krátký dopis, z kterého se dozvíte, že zakoupením knihy přispíváte na dětskou nadaci Children's High Level Group, mezi jejíž zakladatele patří mimojiné i J.K. Rowling.

Možná vás zaujme také

4 komentářů

 1. To je kráásný :)) Už jsem Bajky četla a hodně se mi líbily! :3 Hlavně ty Brumbálovy zápisky. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Nedávno jsem četla a je to bezvadná kniha, skvělý doplněk k HP :)

  OdpovědětVymazat
 3. tuhle skvělou knížečku a nádherným obalem jsem dostala před pár lety k vánocům a jsem strašně moc ráda, že ji mám.... ty bajky jsou naprosto skvělé :)

  OdpovědětVymazat
 4. Božíí knížka! Naprosto ji zbožňuju!! Asi si ji koupím domů:3

  OdpovědětVymazat